وزیر نفت گفت: بر اساس بند «الف» تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 مبلغ 26 هزار میلیارد تومان بیش از یک میلیارد دلار جهت سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران پیش‌بینی شده است.

به گزارش نفت نوین، به نقل از شانا، نشست کمیته رسیدگی به طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری وزارت نفت در بخش گاز به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد و طرح‌های مهم، اساسی و اولویت‌دار در بخش پایین‌دستی در حوزه شرکت ملی گاز ایران به تصویب رسید.

در این نشست جواد اوجی، وزیر نفت با اشاره به پروژه‌های جدید قابل سرمایه‌گذاری شرکت ملی گاز ایران گفت: بر اساس ردیف ۱۰-۱ بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۶۰ هزار میلیارد ریال معادل یک میلیارد دلار برای اجرای پروژه به‌منظور حفظ و نگهداشت تولید در پالایشگاه‌ها، ذخیره‌سازی گاز، توسعه شبکه انتقال گاز و گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی‌مانده فاقد گاز پیش‌بینی شده است.

در ادامه این نشست مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز گزارشی از پروژه‌های اولویت‌دار قابل سرمایه‌گذاری ارائه کرد که پس از بحث و بررسی، سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلار معادل ۲۶ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور به تصویب رسید.