وزیر نفت گفت: در زمینه برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال 1401، وزارت نفت منابع مورد نیاز را تأمین می‌کند و به‌صورت کامل این آمادگی را داریم.

به گزارش نفت نوین، به نقل از شانا، جواد اوجی در تشریح نشست (سه‌شنبه، ۲۹ شهریورماه) خود با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای این نشست گزارشی از وضع عملکرد وزارت نفت و تولید گازوئیل، بنزین و گاز و مصارف آنها در حوزه‌های حمل‌ونقل، صنعت و کشاورزی ارائه شد. نمایندگان نیز پرسش‌ها و دغدغه‌های خود را در زمینه تأمین سوخت مورد نیاز تجهیزات و ادوات کشاورزی و پمپ‌های آب مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه با مدیریت مناسب صورت گرفته جای هیچ‌گونه نگرانی در زمینه تأمین سوخت ماشین‌آلات کشاورزی وجود ندارد، افزود: حتماً باید ادوات، تراکتورها و موتورهای چاه‌های آب کشاورزی در سدف (سامانه دریافت فرآورده) ثبت‌نام کنند.

وزیر نفت با تأکید بر اینکه در ۶ ماه گذشته تعهد وزارت نفت درباره تأمین کود شیمیایی و اوره یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده است که تا امروز یک میلیون و ۲۴۰ هزار تن آن از طریق ۶ پتروشیمی تحویل داده شده است، تصریح کرد: اولویت وزارت نفت در حوزه کودهای شیمیایی تأمین نیاز داخلی است و صادرات این محصولات در اولویت دوم قرار دارد.

اوجی با بیان اینکه وزارت نفت نسبت به تعهد خود در زمینه تولید و تأمین کودهای شیمیایی پایبند است، اظهار کرد: در زمینه برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱ وزارت نفت منابع مورد نیاز را تأمین می‌کند و به‌صورت کامل این آمادگی را داریم