معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از افزایش حق‌الزحمه بهره‌وری کارکنان قرارداد مدت‌موقت و پیمانکار صنعت نفت خبر داد.

به گزارش نوین نفت به نقل از شانا، مهدی علی‌مددی گفت: در جریان سفر به عسلویه، اهواز، آبادان و دشت آزادگان و حضور در نشست‌های مشترک با مدیران شرکت‌های تابعه و نمایندگان کارکنان صنعت نفت، یکی از مواردی که به جد در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قرار گرفت، بحث حق‌الزحمه بهره‌وری کارکنان قرارداد مدت‌موقت و پیمانکار بود که با پیگیری‌های انجام شده و بر اساس مصوبه شورای اداری و استخدامی صنعت نفت، حق‌الزحمه یادشده بر اساس ۳۰ برابر حداقل دستمزد شورای عالی کار به علاوه کمک‌هزینه‌های مسکن، عائله‌مندی و اولاد، بن اقلام مصرفی خانوار و فوق‌العاده نوبت‌کاری برای پرداخت ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام وزارت نفت در شرایطی انجام می‌شود که تا پیش از این، حق‌الزحمه بهره‌وری به میزان حداقلی به نیروهای قرارداد مدت‌موقت و پیمانکاری پرداخت می‌شد.

کارکنان مدت‌موقت‌ پذیرفته شده در آزمون در شرف تبدیل وضعیت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در ادامه درباره پذیرفته‌شدگان آزمون توانمندسازی نیروهای قرارداد مدت‌موقت هم بیان کرد: مقرر شده است طبق تعهدهای ایجاد شده مبنی بر انجام مصاحبه فنی - تخصصی، این افراد برای تبدیل وضعیت به قرارداد مدت‌معین (طبق نیازهای سازمان محل اشتغال فرد)، از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به شرکت‌های اصلی معرفی شوند. (شایان ذکر است مجموعه تعداد نفرات پذیرفته شده ۱۶۷۵ نفر بوده که از این تعداد حدود ۲۵۰ نفر مشمول بند و ماده ۴۴ ایثارگری هستند که مراحل تبدیل وضعیت به رسمی آنها در شرف انجام است.)

علی‌مددی درباره برنامه جذب ۴۵۰ نفر در قالب قرارداد مدت‌معین نوین نیز گفت: از آنجا که به‌دلیل جلوگیری از تکثر نوع قرارداد در صنعت نفت، قرارداد مدت‌معین نوین لغو شده است، قرارداد همه پذیرفته‌شدگان، در قالب مدت‌معین موجود (مصوبه۱۶۶۲ه. م) امضا می شود.